You are here: Home / Aranżacja wnętrz publicznych, Świat / 700 m? luksusu

700 m? luksusu

prada, prada w chinach, nanning, Roberto Baciocchi, wnętrze sklepu

Na taki luksus mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi. Elegancja, styl, klasa, prestiż – tak w kilku słowach można opisać to, co prezentuje sobą architektura wnętrz nowo otwartego sklepu Prady w chińskim mieście Nanning. Autorem projektu jest włoski designer Roberto Baciocchi.

Sklep znajduje się na jednym poziomie i podzielony jest na przestronne strefy ubrań dla kobiet, mężczyzn oraz dodatków i obuwia. Damskie torebki eksponowane są w kryształowych gablotach wykończonych polerowaną stalą, a dodatki skórzane umiejscowiono w wytwornych niszach wykutych z czarnego marmuru. Całości dopełnia podłoga w szachownicę z białego i czarnego marmuru.

buty, wnętrze sklepu, prada, sklep prady, wnętrze sklepu prady

Architektura wnętrz zmienia się w zależności od strefy. Damskie buty eksponowane są wśród ścian z zielonej tkaniny, z którą fantastycznie współgrają ciemnozielone aksamitne sofy i kremowy dywan. Rozproszone światło podkreśla harmonijne zestawienie kolorystyczne, przez co przymierzanie butów odbywa się w iście królewskim otoczeniu.

sklep prady, wnętrze sklepu prady, moda męska, wystrój sklepu

Męska strefa sklepu jest równie elegancka co damska. Hebanowe ściany i podłoga z drewna w kolorze gorzkiej czekolady sprawiają, że każdy z panów może się poczuć jak w klubie dla gentlemanów. Niebanalna architektura wnętrz dopełniona jest poprzez kanapy z jasnobrązowej skóry, które wprowadzają istotny element ożywienia, co w połączeniu z kryształowymi gablotami rozjaśnia wnętrze.

wnętrze sklepu prady, wystrój wnętrz, wystrój sklepu, nanning, prada

Sklep Prady w chińskim Nanning jest jednym z dowodów na to, że architektura wnętrz to nie tylko wystrój domu czy mieszkania. To dziedzina sztuki mająca bardzo szerokie zastosowanie przy okazji urządzania wnętrz publicznych, takich jak restauracje, biura, czy właśnie sklepy i butiki. Trzeba przyznać, że wnętrze salonu Prady swoim wyrafinowaniem i elegancją tworzy atmosferę niebanalnego luksusu. Projektantowi należą się wielkie brawa.

Fot. Prada

Dodaj komentarz